GENIUSZ ROŚLIN

Kosmetyki tworzone z roślin są naszą pasją już od 1959 roku.

KOSMETYKI TWORZONE Z ROŚLIN

NASZE ZIELONE LABORATORIUM MA JUŻ 3,7 MILIARDA LAT

Rośliny fascynują nas od samego początku. Podpatrujemy jak mądrze radzą sobie z nieprzyjaznym środowiskiem, jak udaje im się magazynować wilgoć i czerpać składniki odżywcze. Inspirują nas: to z nich czerpiemy nowe składniki aktywne, rozwijamy wyjątkowe formuły i tworzymy skuteczne i innowacyjne kosmetyki przyjazne dla skóry.

W Yves Rocher mówimy, że mamy największe i najbogatsze laboratorium na świecie. To laboratorium bez dachu, pod gołym niebem. Jest nim po prostu Natura.

Naukowcy Yves Rocher każdego dnia badają niezwykłe właściwości roślin. Wiele z nich pochodzi z naszego własnego ogrodu botanicznego w La Gacilly w Bretanii, w którym uprawiamy ponad 1100 gatunków zarówno rodzimych jak i egzotycznych.

Co pewien czas nasze naszych naukowców wyruszają na wyprawy etnobotaniczne, czasem w egzotyczne regiony świata takich jak Madagaskar czy Brazylia. Celem tych wypraw jest odkrywanie kolejnych wyjątkowych roślin o niezwykłych właściwościach Jednak nowe, zachwycające zdolności roślin odkrywamy także badając rośliny, które wydawałoby się – już doskonale znamy. Natura stale nas zaskakuje.